Altın Fiyatları

Altın 2014 Yılında Tavan Yapacak

Her yılsonunda olduğu gibi,2012 yılına girmemize yakın, ünlü finans kurumları ve finans grupları ileri tarihli altın tahminlerini açıklamaya başlamışlardı. Ünlü finans grubu olan Citigroup, hazırlamış olduğu altın raporunda kısa vade değerinin tahmini için bir test noktası belirledi.

Bu test noktasının bin 550 dolar olarak belirtti. Hatta bu seviyenin kesinlikle kolay kolay kırılamayacağını da raporlarında belirtmişlerdi. Ardından bu seviyenin kırılması halinde de kısa süreli bir düşüşün ardından, yüksek alımların geleceğini ve bu sayede altın fiyatlarında tekrar yükselişe geçeceğini raporda belirttiler. Ünlü finans grubu tahminlerinde yatırımcılara çok kazandırdıklarını belirttikten sonra, yeni tahminlerini ise şu şekilde belirttiler.

32DSA Altın 2014 Yılında Tavan Yapacak

2012 yılının ikinci yarısı için altının ons fiyatı tahminini 2.200 – 2.300 dolar seviyesinde beklediklerini daha uzun vadeli yatırımcılar için 2014 yılı işaret edildi ve 2014 yılının birinci yarısında altının ons fiyatının 3.400 dolar seviyesi tahmininde bulunarak son yılların rekorunu kıran bir yatırım aracı olabileceğinin altını çizdiler.

2012 yılının ikinci yarısında bekledikleri fiyatlara bakarsak altın çıkışlarıyla, bu senede herkesi şaşırtacak gibi görünüyor. Altın eskiden çok uzun vadeli düşünüldüğünde mantıklı bir yatırım aracıydı fakat son 2 yıldaki artış miktarları gözlemlendiğinde dövizlerle yarışır bir hal almaya başladı. Bu şekilde devam ederse, gerçekten altın 2014 yılında tavan yapacak gibi gözüküyor.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler