Altın Fiyatları

Altın Fiyatları Düşüşe Devam Edebilir

Altın piyasası ve altın kötü günlerin hep dostu olmuştur yatırımcılar için. En güvenilmez anlarda sağlam bir dayanak olmuştur. Altının son dönemlere düşüşe geçmesinin sebebi ise, Euro bölgesinde yaşanan kriz ve belirsizlik ile birlikte, yüksek fiyattan elde bulanan altınları çıkarma ve kar yapma arzusudur.

piyasası 2 türlüdür. 1.si sadece spekülatif bir ortamı olan ve fiziki olarak altının bulunmadığı bir piyasadır. 2.si ise, elinde fiziki olarak altını bulundurmak isteyen çok varlıklı yatırımcıların olduğu piyasadır. Bu piyasada alım satım işlemlerini gerçekleştirirler. Onların topluca aldıkları altınlar ya da sattıkları altınlar bu piyasanın dengesi açısından oldukça önem teşkil etmektedir.

xMHSq Altın Fiyatları  Düşüşe Devam Edebilir

Altın fiyatlarının düşüşü, geçtiğimiz yıllara baktığımızda kısa vadeli, yükselişi ise uzun vadeli olarak gerçekleşmiştir. Aslında her düşüşün ardından yatırımcılar altına yöneldiği için, yüksek alımlar yaptıkça altın tekrar yükselişe doğru ilerlemiştir. Bir kısır döngü diyebiliriz.

Altına her müdahale anında duraklama, ardından hafif bir düşüş, tekrar duraklama ve ardından, yavaş yavaş yükseliş şeklinde devam etmektedir. Bu yükseliş aslında bir önceki dönemdeki düşüşünü telafi ettiği gibi yatırımcıları da kara geçirmiştir.

Dünyadaki bütün finans grupları altın hakkında yükselişi konusunda yatırımcıları sürekli alıma yönelttikleri içinde yükselişe sebep olduğu da söylenmektedir. Bu yüzden altın fiyatlarının düşüşü nün çok uzun süre devam edeceği kanısı gerçeği ne derecede yansıtmaktadır, tartışma konusu olmuştur.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler