Altın Fiyatları

Altın fiyatları ne kadar artar?

Yaşanan belirsizlikler ve stratejik gerginlikler, altına çok güvenilse de, daha uzun süreli bir yatırım aracı olarak görmek gerekiyor. Altının zamanla yok olması gibi bir ihtimal yok denecek kadar az olması, işleyen ve yeni açılan altın madenlerinin olması ile ülkelerin depolarının iyice dolmasına sebep oluyor.

Bu bağlamda uzman isimler 2012 yılı için, altın fiyatlarının daha da yükseleceği tahmininde bulunmuşlardır. 2012 yılı içinde biraz düşüşe geçmiş, daha sonrayine artış göstererek şimdiki durgun döneme girmiştir.

p1bIo Altın fiyatları ne kadar artar?

Fakat an itibariyle altın fiyatları yükselme ya da düşme yaşamamakta, istikrarlı bir halde devam etmektedir. Zaman zaman yaşanan inişler ve çıkışlar olsa da, yapılabilecek ve güvenilebilecek iyi bir alternatiftir. 2011 yılı içinde, yatırımcılarını çok fazla memnun etmese de, son dönemlerde %40′lık bir artışla yine kendine güvenenleri oldukça mutlu etmiştir.

Fakat, bu kapsamda, Altın fiyatları ne kadar artar şeklinde sorulacak bir soru da, ulusal ve global bazda yaşanan dalgalanmalar, krizler, stratejik belirsizlikler gibi konular devreye girmektedir. Bu sebeple yaşanabilecek ani değişimler, altın fiyatlarının ne kadar artacağını, değişeceğini belirlemek oldukça zordur.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler