Altın Fiyatları

Altın Fiyatları Ve Yeni Hafta Beklentileri

Yeni yıl ile birlikte, kriz sonrası biraz da olsa kendine gelmeye başlayan ABD ekonomisi ile doların zayıfladığını, altının ise iki aydır iyi bir kazanç sağladığını görüyoruz.

Son haftalarda oldukça iyi bir kazanç sağlayan altın, kendisine olan talebi de arttırmış durumda. Global açıdan İspanya ve Yunanistan’ın borç maliyetlerinin düşmesi, Çin’in Ejderha yılına girmesi, Hindistan’da düğünlerin başlaması da, altın alıcılarının artmasına sebep oldu. Altının en büyük rakibi olan Dolar ise altının büyük tırmanışına en büyük engel gibi.

yIEyN Altın Fiyatları Ve Yeni Hafta Beklentileri

Gün içi hareketler göz önüne alındığında ve son haftalardaki en iyi kazancı sağlayan altının yeni hafta içinde oluşturduğu beklenti, tekrar kazanç sağlayacağı yönündedir. Yukarı yönlü seyir izleyebiliriz. Bir çok uzmanında görüşü olan, küresel ekonomide belirsizlik sebebi ile, altının yüksek seyri devam edecek gibi görünüyor.

Euro bölgesinde krizin halen devam etmesi, uzun vadede ani bir değişikliğin olmayacağını, gelecek haftalarda da altının bu seyrini devam ettireceğini gösteriyor. Altının yeni hafta beklentileri şeklinde düşünecek olursak, bu hafta içinde oldukça iyi bir tercih olacaktır. Kısa vadede ani bir değişim beklenmiyor.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler