Altın Fiyatları

Altın nedir

 

ALTIN NEDİR?

 Ülkemizde son zamanlarda artan en çok yönlenilen birikim hususlarından biriside altın’dır. Cumhuriyet altını, güç geçtikçe değeri artan birikim araçları arasındadır.

ALTIN NEDİR?

Altın, parlak sarı tonlarda rengi bulunan ve görüntüsü ile bir cümbüş yaratan çok ağır bir metal ürünüdür. Kolay bir biçimde tepkimeye girmeyen bir ürün olması sebebi ile havadan ve sudan etkilenmez. , kararmaya uğramaz, paslanmaz ve donuklaşmaya karşı dayanıklıdır. Zaman içerisinde değerli hale gelmiştir ve Türk kültüründe evliliğin ve bağlılığın sembolü durumuna gelmiştir.

Altın, elektrik iletkenliğine sahiptir. Kolay işlenebilir ve Kızılötesi yansıtma özelliğine sahiptir. Bünyesinde termik iletkenlik seçeneğini de bulundurur. Altın kimyasal elementlerden biri durumundadır. Tarihsel dönemlerde altın zenginlik ve bolluk kavramlarının sembolü halini almıştır. Zaman içerisinde altın sayesinde birçok kişi ulusal bir zenginlik kazanmıştır.

ALTIN NEDEN DEĞERLİDİR?

Altın, az bulunan metallerden birisidir ve değerli olmasının en önemli nedenlerinden birisi de budur. İnsanlar, bir maddeye ne kadar sahip olmak istiyorlarsa ve o madde az bulunan bir madde veya eşya ise değeri o denli artacaktır. Altında bunlardan birisidir. Altın, yeryüzünde bulunur ve bunun yanı sıra deniz altı sularındaki yer kabuğunda yer alır. Altının değerini arttıran diğer bir özellik, zaman içerisinde paslanmaması veya kararmamasıdır.

Aradan binlerce yıl bile geçse aynı görüntülerini korumaktadır ve bu sebeple değeri daha da fazla artar. Zaman içerisinde Türkiye’de de değeri fazlası ile artan ve her gün artışa giden Cumhuriyet altını fiyatları, zaman içerisinde tavan bir fiyat yapacakmış gibi görünüyor ve değeri ile kıyaslandığında dünyanın en değerli kimyasallarından birisi halini alacaktır. Bu sebeple zaman içerisinde yapacağınız altınsal birikimler sizler için aşırı derecede faydalı olacaktır.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz