Altın Fiyatları

Altın tavana vurdu

Uzun süredir düşüşte olan altın fiyatları bir kaç gündür yükseliş göstermesiyle beraber yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Euro son iki ayın zirvesine tırmanırken, altın Mart ayından bu yana en yüksek seviveye çıktı. Bu veriye göre ABD Merkez Bankasının piyasayı hareketlendirmek için devreye girme sürecini hızlandıracak gibi görünüyor. ve emtialarda devam eden yükseliş önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.
Uluslararası piyasalara bakıldığında ham fiyatları altının tam tersi olarak gerileme gösteriyor. Altın fiyatlarına bakıldığında son 6 aydır bu seviyeleri görmemişti. sene başınca beri yüzde 10 değer kazandı. ABD den gelen veriyle altın fiyatlarının uçuşa geçmesi en çok uzun vadede sarı metallere yatırım yapanları sevindirdi.

altıntavanavurdu 300x158 Altın tavana vurdu
ABD den gelen verinin ardından altının ons fiyatının dakikalar içinde yüzde 1,5 yükselişle 1730 dolara yükselmiştir. Bu veriler en güvenli yatırım aracı olan altına yönlendiriyor. Yurt içinde çeyrek 163 liraya, Cumhuriyet altını 673 liraya yükselmiştir.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz