Altın Fiyatları

Altın Tekrardan Yükseliyor

altin yukselis Altın Tekrardan Yükseliyor

Altın geçen sene gösterdiği büyük çıkış ile herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak herkesin beklediği durum geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmış ve altın fiyatları hızla düşmeye başlamıştı.

Son günlerde hem uzmanların yaptığı açıklamalar hem de altın rezervlerinin azalması sonucuyla ortaya çıkan ihtiyaçları altının tekrar yükseleceğinin haberini veriyordu.  Temmuz ayı itibariyle ise yavaş yavaş yükselmeye başladı. Altının yükselmesinin en büyük sebebi ise doların gösterdiği büyük çıkış sonucunda dolara olan ilginin ve yatırımın büyümesi olarak gösteriliyor. Doların az da olsa düşüş göstermesi altınında büyük bir çıkış göstereceğinin habercisi…

Çin ve Rusya geçen sene ki altın krizine son vermek için rezervlerini birçok devlete sattığı için altında düşüşlerin başlamıştı. Ancak son günlerde Çin’in altın rezervlerinden büyük bir azalma oluştuğu ve altına ihtiyaç duydukları belirtildi. Bu durum ise altının geçen sene ki yükseliş hareketine göre daha büyük bir yükseliş gösterebileceği düşünülüyor. Bu yükselmenin ise uzun sürece yayılacağı da uzmanlar tarafından önemle vurgulanıyor. İlerleyen günlerde konu hakkında daha detaylı bilgilerin verileceği müjdeleniyor.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler