Altın Fiyatları

Altın Yeniden Düşüşte

piyasalar dususte 300x223 Altın Yeniden Düşüşte

2011′in yıldızı ve yatırımcıların yeniden gözdesi olan altın 2012 yılında kendisini aşmaya devam ediyor. 2012′nin Ağustos ayına kadar gösterdiği dengesiz tablo ile yatırımcılarını kaçıran altın eski istikrarını yakalamaya çalışırken bir anda düşüşe geçti. Doların düşmesi ve Euro’nun yükselmesiyle birlikte harekete geçeceğine inanılan uzun süredir gösterdiği artış tablosunu yine düşüş ile tamamladı.

2012 yılın en iyi yatırım aracı olarak görülen Dolar düştü şimdi Altının zamanı başladı diye uzmanlar ise büyük bir hüsrana uğradı. Altın yine yatırımcılarını zora sokacak gibi gözüküyor. Temmuz ayı boyunca hızla yükselmesi ve Ağustos ayı itibariyle sürekli düşmesi ise bazı uzmanlar tarafından enflasyon krizinin atlatılmış olduğuna yorumlanıyor. Ancak belli bir kesimdeki uzmanlar ise bu düşüşün büyük  bir yükselişin habercisi olduğunu söylüyor. Buna ispat olarak da 2011 yılında düşüş gösterip kısa bir süre sonra yükselme rekoru kıran altın örnek gösteriliyor. Bazı yatırımcıların ise altına olan güveni hala tam…

Bakalım ileri ki zamanlarda altın yeniden yükselerek yatırımcıların güvenini tekrar alabilecek mi? Enflasyon kapıyı çaldıkça birçok kişi bu sorunun cevabına bir süre sonra ulaşacak gibi gözüküyor.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz