Altın Fiyatları

Avrupa’ya ikinci şok

Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fich’in yazılı görsel basına yapmış olduğu duyuruda 5 Avrupa ülkesinin kredi derecelenme notunu düşürdüğünü duyurmuştur.

Bu ülkelerden olan İtalya’nın kredi derece notunu 2’ye, ispanya kredi derece notunu 2’ye, Belçika kredi notunu 1’e, Slovenya kredi notunu 2’ye ve son olarak ta Güney Kıbrıs Rum kesiminin kredi notunu da 1’e indirerek Avrupa’da şok dalgası esmesine sebebiyet vermiş bulunmaktadır.

7GkYr Avrupa’ya ikinci şok

fitch ratings

Bu duyulan şok dalgasıyla ekonomik piyasalarda önemli gelişmeler ve sonuçlar izlenmiştir. Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu fich’in açıklamasıyla euro bazında dalgalanmalar ve seyirler başlamıştır. Ülkelerin ekonomik piyasalarında ve tüm dünya ülkelerinin borsalarında hareketli saatler yaşanmasına sebebiyet vermiştir.

Bu gelişmeler karşısında şaşkınlık ve sessizlik içinde gelişmeleri izlemeye aldılar. Aslında bu belirsizlik tüm dünya piyasalarında dikkatle izlenmektedir. Geçtiğimiz günlerde de uzak doğu altın piyasalarında emtia piyasalarında kısıtlama yaşanması en büyük altın ve emtia ihracatçısı olan AB euro bölgesinde paniğe sebep olmuştu. Zaten istim üzerinde olan piyasalar iyice panik yapmaya başlamıştır.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler