Altın Fiyatları

Beyaz altın fiyatları

İnsanlar zaman ilerledikçe güzelleşmenin yollarını ararlar. Bu güzelliğinde ilerleyen dönemlerde kendilerine bir getiri olsun isterler. Bunun en büyük yollarından birisi altına yatırım yapmaktır. Altına yapılan yatırımlar zaman içerisinde değerlenebilmektedir. Bu nedenle zaman içerisinde insanların altından elde edilen maddelere olan ilgileri fazlalaşmıştır.

Beyaz altın, has sarı altının aynısıdır. Sadece orijinal altının rengine çeşitli maddeler karıştırılarak beyaz renk elde edilir ve insanların beğenisine sunulur. Beyaz genellikle takı modelleri üzerine uygulanmaktadır ve hemen hemen bütün kuyumcuların vitrinlerinde bulunmaktadır. Beyaz ile elde edilen takı modelleri arasında en yaygın olanı kolyelerdir. Beyaz kolyeler, çeşitli tasarım ve işçiliği ile bayanların tercih sebebi olmuştur.

Beyaz altın kolyelerin uçlarına genel olarak kelebek veya melek motifleri işlenmektedir. Bunun en büyük sebebi ise beyaz rengin iyiliği sembolize etmesi olarak gösterilebilmektedir. Bunun dışında pırlanta işlemelerde beyaz altın kolyelerin üzerinde dikkatleri çekmektedir. Beyaz altın zincirleri de çeşitli işleme modelleri ile kolye uçlarına ayrı bir görsellik katmaktadır. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde sarı altın kadar tercih edilen bir model olması beklenmektedir.

Beyaz altın takı modelleri arasında kolye kadar bileklikler de son derece yaygındır. Kuyumcuların vitrinlerinde sarı altına kıyasla daha çok beyaz altın modelleri sergilenmektedir. Görsellik açısında daha çeşitli olması en büyük sebeplerinden birisidir. Beyaz altında sarı altın gibi dayanıklıdır ve kararma yapmaz. Ancak belirli aralıklar ile parlatılmaya ihtiyaç duymaktadır.

Aldığınız altın takı ürünlerini belirli aralıklarla parlatır ve bakımını yaparsanız zaman içerisinde asla zarar etmezsiniz. Altın parlatma yollarından en kolayı marketlerde satılan parlatıcı losyonlardır. Aldığınız altınları mutlaka güvenilir bir kuyumcudan alın ki zaman içerisinde sahtecilik kurbanı olmayın. Aksi takdirde hem paranız hem emeğiniz boşa gidecektir…

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz