Altın Fiyatları

Dolar Düştü Altın Yükseldi

altındolar Dolar Düştü Altın Yükseldi

Yaz ayı boyunca sürekli yükselen dolar binlerce yatırımcının ilgisini çekmiş ve gösterdiği büyük artış ile yüzlerce kişinin yatırım yapmasına sebep olmuştu. Aynı şekilde altında geçtiğimiz sezonda yükseliş göstermesiyle birçok ülkede en çok yatırım yapılan dövizler arasına girmeyi başarmıştı. Ancak bir anda başladığı düşüş sebebiyle çok sayıda yatırımcı kaybetmişti.

Uzmanların yaptıkları açıklamalarda altının ve doların eş zaman yükseleceği belirtiliyordu. Ancak durum bu şekilde gerçekleşmedi. 5 Ağustos sabahı televizyonlarını ve internetlerini açan kişiler bir anda şok yaşadı. Çünkü uzun zamandır istikrarlı bir artış gösteren dolar bir anda düştü. Daha öncesinde sürekli sabit kalan dolar insanların şüphelenmesine sebep oldu. Ancak kendisine güvenilmeyen altın ciddi bir oranda artış gösterdi. Uzun zamandır düşmeden artış gösteren altının eski değerine ulaşacağı hatta eski değerini geçeceği düşünülüyor.

Bu durum ise dolara olan güveni sarsarak insanları altına yönlendirdi. Birçok uzmanda doların bu olaydan sonra tekrar toparlanmayacağını ve kriz çıkması halinde doların tekrardan düşeceğini düşünüyor. Ancak altının istikrarlı bir şekilde devam ettikçe eski yatırımcılarını tekrar kazanacağı söyleniyor. Birçok uzman yatırım yapacak kişilerin altına yönelmesi konusunda ısrarcı davranıyor.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz