Altın Fiyatları

Emlak ve mortgage

Geçtiğimiz yıllarda en büyük ekonomik sıkıntı emlak piyasasından doğan gelişmeler ile bağlantılı idi. Öncelikle ABD ülkelerinde mortgage kredilerinin geri dönüşünde yaşanan sıkıntılar bankaları hazırlıksız yakalamış ve birçok banka iflasını açıklamıştır. ABD hükümeti ülke ekonomisinin daha fazla zarar görmemesi için diğer bankaları finanse etmiş ve zararı belli derecede miniminize etmiştir.

q3BCc Emlak ve mortgage

mortgage

Abd de yaşanan mortgage krizi daha sonra AB ülkelerine yansımış birçok banka ya batmış ya da iflas etmiştir. Bu tehlikeyi gören diğer büyük bankalar da ya şirket ortaklığı yaparak evlilik yoluna gitmişlerdir. Ülkemizde o dönemde mortgage kredileri daha çok yaygınlaşmamış olduğundan ülke ekonomimiz ve bankalar bundan çık fazla etkilenmemişti.

O dönemden bu güne ülkemizde de mortgage sistemi ülkemizde de yaygınlaşmaya başladıktan sonra değişik tedbirler de uygulanmaya başlamıştır.

Geçenler de sermaye piyasası gayri menkul yatırım ortaklıkları sermaye piyasasında yatırım araçları alıp satabilecek düzenlemeye tabi oldular. Sermaye piyasası bu düzenleme ile piyasalar da ciddi bir rahatlamaya imkan sağlamış olacaktır.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler