Altın Fiyatları

Enflasyon Altını Yükseltebilir

images Enflasyon Altını Yükseltebilir

Dünya çapında yükselen gıda fiyatları enflasyona sebep olabileceğinden birçok insan oluşacak krizden zarar görmemek için önlem almaya çalışıyor. Gıda pazarı içerisinde birçok ülkenin gıda talep etmesi insanların öncesine göre büyük bir kriz olabileceği ve yüzlerce insanı vurabileceğini düşünüyor.

Uzmanlar enflasyon olması halinde şu anda istikrarlı bir şekilde yükselen doların bir anda düşeceğini fakat son 3 ayda neredeyse yatırımcılarının %30′unun bıraktığı altının ise enflasyondan yararlanılarak harika bir çıkış yapacağı belirtiliyor. Bu belirtiler ve altına olan ihtiyaçların artması gibi durumlar gözlendiğinden şu anda altın bir kurtarıcı gibi gözlemleniyor. Bu yüzdende birçok ülkede insanlar altına yöneliyor.

Çin ve Hindistan ise geçen sene ülkelere sattıkları altına şimdi büyük bir ihtiyaç duyuyor. Altına olan merakları ve altın piyasasını yeniden değişeceğini düşünmelerinden dolayı şu anda ciddi bir arayışındalar. Çin’in şu anda stokladığı altınların miktarı bilinmezken ülkeler arasında yine büyük bir krizi çıkabilir. Bu da altının çok değerli yapabilir. ise altının yükselmesinde sadece bir basamak görevi görüyor.

 

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler