Altın Fiyatları

Kredi kartının zararları

Kredi kartı kullanımı tüm gelişmiş ülkelerde nerde ise nakit parayı ortadan kaldırmıştır. Tüm alışverişler artık kredi kartı ile yapıldığından herkesin cebinde birkaç kredi kartı bulunmaya başlamıştır. Nakit para ihtiyacını ve taşıma zorluğunu ortadan kaldırdığı için bu yönde kullanımı dolayısı ile kredi kartı çok iyi bir şeydir.

kredi kartlari Kredi kartının zararları

Ama şu iyi bilinmelidir ki o kredi kartında ki para bizim paramız değildir. O para bize faizi ile ödeme koşulu ile borç olarak verilmektedir. Eğer o ay içinde aldığınız alışveriş karşılığını bankaya yatırır iseniz faizde ödemezsiniz. Ama bu parayı ay sonunda ödemez iseniz çok yüksek faiz ile geri ödemek zorunda kalırsınız. Kredi kartı kullanmanın zararları en başta bu tür kullanım sonrası gelir. Bu parayı kendi paramız gibi kullandığımızda ay sonu gelen ekstre gerçeğinde yüzümüze çarparlar.

Yani kredi kartı kullanımı sadece nakit taşımama gibi durumlar için kullanılırsa zararlarından kurtuluruz. Yoksa kredi kartı ile alışveriş yapan kişinin bunu karşılayacak parası yoksa batağa saplanmış demektir. Bu neden ile ne kadar paranız var ise o kadar kredi kartı ile ödeme yapmalısınız.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler