Altın Fiyatları

Kredi kartlarının yararları

Kredi kartı sahibi olmak her ülke içinde bir nevi prestij sahibi olma anlamını taşır. Bankalar kredibilitesi olmayan kişilere kredi kartı vermediği için kredi kartı taşıyan kişiler alış verişlerde ve ya başka bir durumda daha itibar görürler.

35YUX Kredi kartlarının yararları

Bu neden ile bankalar müşterilerine kredi kartı verir ve limit belirler iken kendini ve parasını garantiye almak için çok seçici davranır. Kredi kartı ile alışveriş ülkemizde son 20 yılda giderek artış göstermeye başladı ise bile biz daha bu piyasada çok yeniyiz.

Avrupa ve batı ülkeleri çok uzun zamandır kredi kartı ile tanışmışlardı. Ülkemiz geç tanışmış olsa bile bugün hemen hemen herkesin en az bir iki kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı ile alışveriş nerde ise nakit parayı tamamen ortadan kaldırmıştır.

Bugün alışveriş mağazalarında nerede ise hiç nakit para dönmemektedir. Bu sistem aslında mağaza sahiplerinin alışverişi kontrol etmesi açısından da çok önemli bir fırsattır. Nakit parada takip edemeyeceğin kaçağı burada bulamazsınız. Çünkü her şey elektronik ortam ile gerçekleştiğinden kaçak olmaz. Bu konuda maliye açısından da vergi kaçağı önlenmiş olur.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler