Altın Fiyatları

Maliye Bakanı: Türkiye yüksek faizden kurtuldu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu sene Türkiye’nin ödeyeceği borçların faizinin yüzde 4′ün altına ineceğini söyledi. Şimşek, ekonomideki gelişmelerin iç ve dış borç rakamlarına olumlu yansıdığına vurgu yaparken, “Türkiye’nin yüksek faiz yükünden kurtulduğu. Bu sene yüzde 4′ün altına inecek.” dedi.

Verginin toplumun bütün kesimlerine yayılması için her yıl düzenlenen vergi haftası başladı. Bu çerçevede Gelir İdaresi Başkanlığı’nda düzenlenen kokteylde konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere teşekkür etti.

Türkiye’nin çok hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığını aktaran Şimşek, bu değişimin bütün kurumlara yansıdığını ifade etti. Gelir İdaresi’nin de çok hızlı değişim yaşadığı bilgisini veren Şimşek, vergi denetmenlerine uyarıda bulundu. Mevzuattaki belirsizlikler sebebiyle mükellefin mağdur edilmemesi gerektiğinin altını çizen Maliye Bakanı, “Mevzuatta açıklık yoksa bu mükellefin değil bizim hatamızdır.” dedi.

Türkiye bütçesinden en fazla payın eğitim ve sağlığa ayrıldığını söyleyen Şimşek, vatandaştan alınan vergilerin yine vatandaşa hizmet ve gelecek olarak yansıtıldığını aktardı. Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri iç ve dış borç rakamlarına yansıdığına vurgu yaparken, Türkiye’nin yüksek faiz yükünden kurtulduğunu belirtti. Şimşek, “Bu sene yüzde 4′ün altına inecek.” dedi.

(CİHAN)

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler