Altın Fiyatları

Memurlar yaptıkları sadece bir görevden ödeme alacaklar

Maliye dün resmi gazete de yayınladığı bir tebliğ ile devlet memurlarının çalışma ve görev alanlarında yeni düzenlemeye gitti. Eskiden kamu kurum ve kuruluşlarının değişik yönetim kurullarından değişik maaşlar alan memurlar artık sadece birinden ödeme alabileceklerdir.

fNVfG Memurlar yaptıkları sadece bir görevden ödeme alacaklar Buna göre memurlar ve diğer kamu görevlileri kamuya ait yönetim kurulu üyelikleri, denetleme kurulu üyelikleri tasfiye kurulları, danışma kurulu üyelikleri, komisyon üyelikleri be benzer tüm görevlerinden sadece birini seçerek oradan maaş alabileceklerdir.

Eskiden birçok kamu kuruluşundan maaş alan kişiler için bu haber kötü olmuşa benziyor.

Geçtiğimiz dönemler de siyasilerin de aracı olması ile birçok kişi kamu kurum ve kuruluşların da sembolik olarak görev almakta ve bunlar bankamatiklerinden sadece maaş çekmekte idiler. Kısacası bankamatik yönetim kurulu üyelikleri yapmakta idiler.

Bu düzenleme ile kamu da görev alacak kurul yönetim üyelikleri artık ehil ve konunun uzmanları tarafından yapılacağı için hem istihdam hem de nicelik genişleyecektir. Bu uygulamanın yıllarca kamu üzerinde eli olan siyasileri rahatsız edeceğini şimdiden görebilmekteyiz.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler