Altın Fiyatları

Metro inşaatları

2000 li yıllardan itibaren ülkemizde özellikle büyük şehirlerde ciddi bir metro ağı kurulması çalışmaları başlamış ve giderek artmaya da başlamıştır. İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi büyük iller de bu iller nerede ise ana arterlerde şantiyeye dönmüş vaziyettedir.

Özellikle Ankara belediyesi yatırımlarının çok ciddi bir şekilde metro ağı üzerinde yoğunlaştığını düşünürseniz rakamların ne denli büyük olduğunu görürsünüz.

xMzhJ Metro inşaatları

metro inşaatları

Bu metro projeleri genellikle dış kredi imkanları ile gerçekleştiğinden belediyeler çok fazla kaynak sıkıntısı yaşamamaktadırlar. Bu metro kredilerinin büyük miktarlarda ki sözleşmelerinde maliye garantör olduğundan çok fazla kaynak sıkıntısı yaşanmamaktadır.

Bunun yanında yap işlet devret modeli uygulamalar ise küçük belediyelerin uyguladığı yatırım modelleri arasında yer almaktadır. Az önce söylediğim illerin dışında Eskişehir, Adana gibi illerde de metro yatırımları tam gaz devam etmektedir.

Son derece çağdaş toplu ulaşım aracı olan metro ağı tüm illerimizde ulaşımı rahatlatıcı alternatifi ile modern bir ulaşım imkanı olması ile tercih edilmektedir.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Yazıya Ait Etiketler