Altın Fiyatları

Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?

sahte altın 300x225 Sahte Altın Nasıl Anlaşılır?

Yaz ayının gelmesiyle birlikte birçok kişi dünya evine girmeye başladı. Düğünlerin başlamasıyla birlikte de sahte altın çanları çalmaya başladı. Altının yüksek fiyatı sebebiyle birçok kişi uygun fiyata gördüğü anda veya tanımadıkları kuyumculardan alışveriş yaptıklarından düğünde taktıkları altınlar sahte çıkabiliyor. Bu da sizi sıkıntıya sokabiliyor. Verdiğiniz paralar boşa gitmesin! Sahte altını anlama yöntemlerini öğrenenin.

Öncelikle sahte altını anlayabilmek için altını aldığınız kuyumcu çok önemlidir. Eğer ki aldığınız kuyumcu popüler markalardan bir tanesiyse üzerinden mutlaka markası vardır. Fakat normal bir kuyumcuda aldıysanız durum değişir. Herhangi bir marka olmadığından farklı yöntemlerle sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Öncelikle olup olmadığını anlamak istiyorsanız altının rengine dikkatlice bakın. Gerçek altın koyu bir renge sahiptir. Eğer ki anlayamıyorsanız bu durumda altına küçük bir çizik atın. Eğer ki çizdiğiniz yer sarıysa gerçek altın, kahverengiyse sahte altındır. Diğer bir anlama yolu da altının sesidir. Altın yoğun bir madde olduğundan vurulduğunda sesi tok bir şekilde çıkar. Ancak sahte altının sesi çok tiz gelir.

 

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz